13 آبان 1398

برگزاری دومین جشنواره اتیسم

طیبه رفیعی‎پور، معاون روابط عمومی بنیاد امور بیماری‎های خاص در باره برگزاری دومین جشنواره اتیسم گفت: «در این جشنواره  علاوه بر انجمن های فعال در حوزه اتیسم، سازمان بهزیستی کشور و آموزش و پرورش استان‎های تهران و البرز نیز مشارکت خواهند داشت».

رفیعی پور با بیان اینکه به هر یک از انجمن‎هایی که در برگزاری این جشنواره مشارکت می‎کنند غرفه‎ای برای ارائه توانمندی افراد دارای اختلال اتیسم داده خواهد شد، گفت: « اتاقی برای ارائه مشاوره از سوی ی توسط متخصص مغز و اعصاب کودکان، روانپزشک و روانشناس به خانواده‎ها در این جشنواره در نظر گرفته شده است».

رفیعی‎پور گفت: «از تمامی خانواده‎های که دارای کودکان اختلال طیف‎های مختلف اتیسم هستند، معلمان مدارس، مربیان، انجمن‎های فعال در حوزه اتیسم و عموم مردم علاقه‎مند دعوت می‎شود تا در این جشنواره به صورت رایگان حضور به هم رسانند و متنی را در قالب «دل‎نوشته» در خصوص اتیسم آماده و در این جشنواره قرائت کنند. پس از این جشنواره دل‎نوشته‎ها در قالب یک کتاب از سوی بنیاد امور بیماری‎های خاص منتشر خواهد شد».

او با بیان اینکه در هفته اول شهریور امسال، نخستین جشنواره اتیسم با موضوع «درک تفاوت‎ها» با هدف انگ‎زدایی از کودکان و خانواده‎های طیف اتیسم  برگزار شده بود، گفت: «با استقبال خوبی که از سوی مردم و خانواده‎های دارای کودکان اختلال طیف اتیسم و انجمن‎های فعال در این حوزه و همیاری سازمان بهزیستی و آموزش پرورش استثنایی کشور شد، بنیاد امور بیماری‎های خاص تصمیم گرفت تا با برگزاری جشنواره دوم، قدم‎های بلندتری را در امر اطلاع‎رسانی و آگاه‎سازی عموم جامعه درباره اتیسم بردارد و با بیان تفاوت‎های و مشکلات این کودکان، آنها را برای زندگی در جامعه آماده سازد. چالش‎ها و ناآگاهی‎های عمومی که بعضا باعث می‎شود، خانواده‎های کودکان اختلال طیف اتیسم منزوی شوند و در جامعه و حتی محیط‎های دوستانه و خویشاندی، از ترس قضاوت‎های ناروا، حاضر نشوند».

این جشنواره با برگزاری برنامه های مفرحی از سوی هنرمندان کشور برای کودکان و خانواده‎های اتیسم همراه خواهد بود.

این جشنواره  روز شنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۱۳:۳۰ در مرکز همایش‌های بین المللی رایزن در منطقه نیاوران، محله کاشانک تهران برگزار خواهد شد.