02 شهریور 1398

در رقابت های ورزشی پیوند عضو در نیوکاسل انگلستان؛ ایران در میان 54 کشور دنیا سوم شد

کاروان ایران با کسب ۹۴ مدال در سکوی سوم جهان قرار گرفت

در مراسم اختتامیه مسابقات جهانی پیوند اعضا از تیم ایران به دلیل حضور موفق و تاثیرگذار و همچنین کسب مدال های رنگارنگ تقدیر شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در این مراسم که با حضور رییس فدراسیون جهانی و تمامی تیم‌های شرکت‌کننده در سالن یوتی لاتا نیوکاسل برگزار شد ایران با توجه به تعداد ورزشکاران و مدال‌های به دست آمده مورد تقدیر قرار گرفت و از سوی فدراسیون جهانی لوح تقدیر دریافت کرد. 

در پایان این مسابقات کاروان کشورمان با کسب ۲۶ مدال طلا، ۳۵ نقر ه و ۳۳ برنز در جایگاه سوم این مسابقات و بعد از تیم‌های انگلستان و آمریکا قرار گرفت. 

همچنین کاروان ورزشی پیوند اعضای ایران برنده جایزه بیشترین مدال کسب شده به نسبت تعداد ورزشکار شد.

ایران با 46 ورزشکار  رتبه سوم جهان را تصاحب کرد.

در مراسم اختتامیه مسابقات جهانی پیوند اعضا از تیم ایران به دلیل حضور موفق و تاثیرگذار و همچنین کسب مدال های رنگارنگ تقدیر به عمل آمد.

سایت بازی های جهانی پیوند اعضاء نوشت:Winner of the most medals for the size of the team
Well done I.R.IRAN "ایران موفق به کسب جایزه بیشترین مدال بازی ها به نسبت تعداد کم ورزشکاران شد."

محسن موسوی دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با حضور در این مراسم، جایزه ویژه فدراسیون جهانی را دریافت کرد.


یکی از ویژگی های این دوره از مسابقات  حضور موثر زنان در مسابقات ورزشی پیونداعضا نیوکاسل بود.

 تیم ایران با کسب ۲۶ مدال طلا، ۳۶ نقره و ۳۳ برنز در جایگاه سوم مسابقات ورزشی پیوند اعضا جهان قرار گرفت و به نسبت سال گذشته هشت پله صعود کرد.

 این رتبه قابل توجه در حالی کسب شد که کاروان ایران با از ۴۶ ورزشکار (۲۵ ورزشکار مرد و ۲۱ ورزشکار زن) تشکیل شده بود.

 نکته حائز اهمیت در این دوره از بازی‌ها افزایش حضور زنان نسبت به دوره قبل بود که در ماگالای اسپانیا تعداد زنان ورزشکار ۱۳ نفر بود و در این دوره به ۲۱ نفر افزایش پیدا کرده بود.

 فاطمه هاشمی، رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیز با اشاره حضور پر رنگ بانوان ورزشکار در این دوره از مسابقات گفت:«تجربه مدال های رنگارنگ دخترانمان در بازی های های ورزشس پیوند اعضا نشان می دهد اگر زمینه ورزش برای زنان جامعه ما باز شود، قدرت و خلاقیت و توان خود را نشان خواهند داد».